W Ortopedice pacjenci mają możliwość podjęcia współpracy z profesjonalną i doświadczoną kadrą fizjoterapeutów. Od lat zespół budujemy z niezwykłą starannością. Nacisk kładziemy na pełen profesjonalizm, odpowiedni zasób wiedzy i praktyki jaką wnosi każdy fizjoterapeuta do grupy. Jednak nie zapominamy o tym jak ważne jest utrzymanie właściwej atmosfery na sali fizjoterapeutycznej. Staramy się by pacjent przychodząc do nas mógł w pełni zrelaksować się zostawiając wszelkie troski w przebieralni.

REHABILITACJA

Pracujemy z pacjentami po urazach sportowych i operacjach ortopedycznych. Pomagamy osobom z urazami ostrymi jak i problemami przewlekłymi, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dzięki wszechstronnym umiejętnościom i bogatym doświadczeniom sportowym naszych fizjoterapeutów zapewniamy rehabilitację ukierunkowaną na uprawianą dyscyplinę pacjenta. Podkreślamy również sens profilaktyki i działań prewencyjnych. Dzieląc się wiedzą staramy się zaszczepić w pacjentach elementy zdrowego stylu życia i podkreślić jak ważna jest samoświadomość i praca z własnymi słabościami.
Nasi fizjoterapeuci pozostają w stałym kontakcie z lekarzami. Umożliwia to sprawną i pełną diagnozę a co za tym idzie natychmiastowe rozpoczęcie procesu rehabilitacji oraz stałe monitorowanie postępów procesu zdrowienia.
W celu świadczenia jak najwyższego poziomu usług medycznych nasi fizjoterapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach, konferencjach i sympozjach. Jednak nic nie zastąpi współpracy z wieloma specjalistami Ortopediki, którzy dzieląc się swoją wiedzą poszerzają horyzonty naszych fizjoterapeutów i otwierają nowe drogi dla naszych pacjentów.
Wszystko to sprawia że patrzymy na pacjenta jako całość. Nie skupiamy się na leczeniu objawowym, nie zawężamy pola widzenia do problemu z którym zgłasza się pacjent. Szukamy problemu głębiej, pierwotnej przyczyny dysfunkcji.
Podstawowym narzędziem pracy fizjoterapeutów w Ortopedice są ich własne ręce. Za pomocą pracy manualnej stymulują i kontrolują procesy naprawcze. Proces ten sprawniejszy jest dzięki szeregu metod wykorzystywanych przez naszych specjalistów, min:

terapia manualna wg Kaltenborn- Evjenth, Mulligan , Cyriax
terapia Fascial Distortion Model (FDM)
terapia tkanek miękkich
terapia punktów spustowych
terapia wisceralna
terapia czaszkowo-krzyżowa
terapia Master
proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF) –
manipulacje powięziowe wg L. Stecco
łańcuchy mięśniowe i stawowe G.D.S
neurodynamika kliniczna
trening funkcjonalny
kinesiotaping

W razie wskazań i potrzeb poszerzamy terapię o następujące zabiegi fizykoterapii:

elektrostymulacja
ultradźwięki
jonoforeza
TENS
krioterapia

ZASADY FIZJOTERAPII W ORTOPEDICE:

Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem procesu powrotu do zdrowia, zarówno po zabiegu operacyjnym, jak i w leczeniu zachowawczym.

Program rehabilitacji planowany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zależny jest nie tylko od rodzaju operacji, charakteru urazu, czy dysfunkcji, ale od indywidualnych predyspozycji oraz chęci współpracy pacjenta w procesie leczenia.

Musicie Państwo uwzględnić czas na samodzielne ćwiczenia i systematyczne zajęcia z fizjoterapeutą, przez okres kilku tygodni, a czasem nawet kilkunastu miesięcy.

Na cotygodniowych odprawach rehabilitacyjno-lekarskich, omawiany jest przebieg rehabilitacji oraz szczegóły i zalecenia dalszego postępowania dotyczące leczenia każdego z Państwa.

UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH FIZJOTERAPII:

Pierwsze zajęcia z fizjoterapii odbywają się indywidualnie z terapeutą,
Na każdych kolejnych spotkaniach pod opieką terapeuty, w tym samym czasie może znajdować się dwóch Pacjentów,
Istnieje możliwość zajęć indywidualnych. Opłata za takie zajęcia wynosi: regularna wartość rehabilitacji + 70%,
Częstotliwość i ilość spotkań fizjoterapeutycznych ustala z Państwem lekarz prowadzący, bądź fizjoterapeuta,
Prosimy o przybywanie na zajęcia 10 minut przed ich rozpoczęciem w celu dopełnienia niezbędnych formalności, oraz przygotowania się do ćwiczeń,
Na zajęcia prosimy Państwa o zabranie:
stroju nieograniczającego ruchów,
krótkich spodenek,
klapek lub skarpetek do ćwiczeń,
W przypadku złego samopoczucia – temperatury, podwyższonego ciśnienia, zawrotów głowy oraz ciąży – prosimy o zgłoszenie tego faktu prowadzącemu fizjoterapeucie przed przystąpieniem do zajęć,
Prosimy o zapisywanie się na zajęcia np. miesiąc z góry.

Umówioną wizytę mogą Państwo odwołać w godzinach pracy kliniki, najpóźniej w dniu poprzedzającym umówione spotkanie. Jeśli umówione zajęcia nie zostaną odwołane z jednodniowym wyprzedzeniem zobowiązani są Państwo ponieść koszty w wysokości 50% regularnej wartości zajęć.