Fizjoterapia i rehabilitacja metodą Maintlanda

Fizjoterapia i rehabilitacja metodą Maintlanda

Fizjoterapia i rehabilitacja metodą Maintlanda


Metoda Maintlanda, którą stosujemy w Ortopedika Gdańsk jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych i skutecznych metod fizjoterapii manualnej, która polega na wykorzystaniu ruchów biernych o małym zakresie i niskiej prędkości w celu zmniejszenia bólu i poprawy funkcji stawów.

Metoda Maintlanda stosowana jest głównie w leczeniu zaburzeń narządu ruchu, takich jak:

  • bóle kręgosłupa,
  • stawów obwodowych,
  • mięśni,
  • ścięgien i nerwów.

Metoda ta wykorzystuje techniki mobilizacji i manipulacji stawów, które mają na celu przywrócenie prawidłowego ruchu, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek oraz zmniejszenie stanu zapalnego.

Metoda Maintlanda, którą stosujemy przy leczeniu Pacjentów w Ortopedika Gdańsk jest również skuteczna w leczeniu bólów głowy, zawrotów głowy, sztywności szyi i innych dolegliwości związanych z układem nerwowym. Metoda ta jest uznawana za bezpieczną i skuteczną w rehabilitacji i fizjoterapii. Może być stosowana zarówno w ostrej, jak i przewlekłej fazie choroby. Wymaga jednak odpowiedniego doświadczenia ze strony fizjoterapeuty, który musi umieć prawidłowo ocenić stan pacjenta, dobrać odpowiednią technikę i monitorować efekty leczenia.

Fizjoterapeuci w Gdańsku, którzy stosują metodę Maintlanda w rehabilitacji to
mgr Mateusz Majeran oraz mgr Krzysztof Leper