lek. Mikołaj Wróbel

lek. Mikołaj Wróbel – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

dr Mikołaj Wróbel Ortopedika Gdańsk

Absolwent Gdańskiej Akademii Medycznej, rocznik 2002.

Po ukończeniu studiów medycznych i stażu podyplomowego, w 2004 roku spędził 7 miesięcy jako lekarz szpitala polowego Wojskowych Misji Pokojowych w Iraku, gdzie zajmował się rannymi żołnierzami koalicji współpracując z amerykańskimi lekarzami i ratownikami. Po powrocie rozpoczął pracę w Carolina Medical Center w Warszawie, a następnie, od 2009 roku w Ortopedice, zdobywając doświadczenie pod kierunkiem dr. Andrzeja Mioduszewskiego.

Egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdał w 2011 roku. Od wielu lat występuje na konferencjach międzynarodowych prezentując wyniki innowacyjnych metod leczenia, stosowanych w Ortopedice. Jest instruktorem na kursach chirurgicznych z zakresu chirurgii artroskopowej kolana i stawu skokowego. Prowadzi wykłady na AWF i Politechnice Warszawskiej. Sprawuje opiekę medyczną nad gdańską drużyną rugbystek Biało – Zielone i zawodnikami startującymi w rajdzie Dakar.

Główne obszary zainteresowań zawodowych to stosowanie technik miniinwazyjnych w chirurgii artroskopowej, badania nad zastosowaniem komórek macierzystych w leczeniu uszkodzeń chrząstki i więzadeł, zastosowanie nowych technologii – rzeczywistość wirtualna, druk 3D w medycynie. Wspólnie z Warszawskim Uniwerystetem Medycznym i Polską Akademią Nauk prowadzi badania naukowe w tym zakresie.

Prywatnie – pasjonat żeglarstwa, instruktor nurkowania i freedive. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, min. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Artroskopowej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stopy i Stawu Skokowego, International Cartilage Repair Society, ESSKA oraz ISAKOS.

Zapraszamy na ortopedyczne konsultacje lekarskie u dr. Mikołaja Wróbla.